Zakup karmy dla psa wiąże się z otwarciem wielkiego wora kilku tysięcy smakowitych kulek. Niekiedy opakowania nie są zaprojektowane tak, aby można było je ponownie zamknąć. Musimy kombinować po każdorazowym wyjęciu odmierzonej ilości chrupek usuwając pozostałość powietrza z worka i zawijając jego górną część.

W czym przechowywać karmę dla psa?

Karmę w oryginalnym opakowaniu warto umieścić w szczelnym pojemniku, np.: ze stali lub szkła, które nie przepuszcza powietrza. Przecież nie chcemy, aby do karmy dostała się wilgoć, a w konsekwencji pleśń.

Jeżeli musisz przełożyć karmę bezpośrednio do zastępczego pojemnika, upewnij się, ze jest czysty, suchy i sterylny, a po każdym zużyciu karmy myjesz go płynem i ciepłą wodą.

Czy sucha karma może się zepsuć?

Nawet jeśli zostało CI trochę starej karmy, nie dorzucaj do niej tej z nowego worka.
Czy sucha karma może się zepsuć? OCZYWIŚCIE! Stara karma może być siedliskiem bakterii, zjełczałego tłuszczu i wilgoci. Jeżeli wsypiesz nową karmę do starej, może zostać zanieczyszczona.

Co w przypadku zmiany karmy?

Osobiście uważam, że powinniśmy zaopatrzyć się w dwa osobne pojemniki, aby nie mieszać karmy w jednym. Pozwoli to nam na odpowiednie odmierzenie dawki starych i nowych chrupków.

Gdzie przechowywać karmę?

Sucha karma powinny być przechowywana w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu. Najlepszym miejscem będzie szafka lub spiżarnia.

Przechowywanie w ten sposób zapobiega destrukcji witamin i oksydacji tłuszczów, która może prowadzić do ich jełczenia, czyli psucia i w efekcie do powstawania szkodliwych produktów rozpadu.

Karmę mokrą powinniśmy zużyć najlepiej w ciągu 24h po otwarciu. Puszki należy zabezpieczyć nakładanym wieczkiem, też po to aby inne produkty przechowywane w lodówce nie nabrały zapachu psiego jedzenia i na odwrót.

Co zabrać na wakacje z psem?

Planując wakacje z pupilem, pamiętaj o zabraniu jego ulubionej karmy. Nawet jeśli w okolicy znajdują się sklepy, lepiej mieć pewność, że Twój pies dostanie to, co lubi. Zaplanuj ilość karmy w zależności od długości wyjazdu, dodając kilka dodatkowych porcji na wszelki wypadek.

Jak przechowywać karmę podczas wyjazdu?

Jeśli na wakacje wybierasz się do hotelu, nie będziesz miał najmniejszego problemu z przechowywaniem karmy dla czworonoga, szczególnie jeśli w hotelowym pokoju dostępna będzie lodówka. Jednak planując wakacje w namiocie lub domku letniskowym, musisz wziąć pod uwagę ewentualną obecność owadów i szkodników. W takich warunkach psie jedzenie powinieneś dodatkowo zabezpieczyć. Worek z karmą lub saszetki należy umieścić w zapinanej na suwak, wodoodpornej torbie na karmę z uchem, którą łatwo zabierzesz w każde miejsce.

materiałowy pojemnik na karmę dla psa

Materiałowy pojemnik na karmę

129zł

Podsumowanie

  • Niezabezpieczona karma jest narażona na wilgoć, co może prowadzić do rozwoju bakterii i pleśni, zagrażających zdrowiu pupila.
  • Pojemnik na karmę powinien być szczelny, solidny, czysty i przechowywany w odpowiednich warunkach – z dala od światła i wilgoci.
  • Sucha karma najlepiej spożyć w ciągu 1,5 miesiąca od otwarcia oryginalnego opakowania.

Dbając o odpowiednie przechowywanie karmy, zapewnisz swojemu psu zdrową i smaczną dietę!

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Threads